Protislnečné fólie

Okenné fólie - efektívne riešenie proti teplu v interiéry

Protislnečné fólie sú pasívnou klimatizáciou. Pohlcujú až 85 percent slnečného žiarenia, ktoré preniká cez presklené plochy do interiéru. Priestory za oknami sa oveľa menej prehrievajú a chladenie klimatizáciou je aj v letných mesiacoch možné značne obmedziť alebo dokonca úplne vylúčiť. Finančné prostriedky investované do fólií sa Vám vrátia pri úspore elektrickej energie a ochrane vášho zdravia.

Nebojte sa prílišného stmavenia interiéru

Naša spoločnosť ponúka najmodernejšie protislnečné fólie, ktoré odrážajú značnú časť tepelného žiarenia. Zároveň však dovoľujú preniknúť dostatočnému množstvu svetla, aby miestnosť nestmavili len minimálne.

Benefity protislnečných fólií

1. zabránenie prehrievania interiéru

Vďaka špeciálnym vrstvám najmodernejšie protislnečné fólie odrážajú značnú časť tepla a zároveň prepúšťajú dostatok svetla. Interiér sa menej prehrieva a vy ušetríte na platbách za energiu, ktorú spotrebuje klimatizácia.

2. optimálne svetelné podmienky v interiéry

Svetlo filtrované cez okenné fólie sa láme inak ako priame svetlo prechádzajúce čírym sklom. Fólie minimalizujú oslnenie a nepríjemné odlesky, ktoré zaťažujú váš zrak. Oceníte to napríklad pri práci s počítačom, vaše oči sa budú menej namáhať. Odpadá aj potreba neustále sťahovať a vyťahovať rolety alebo žalúzie.

3. zvýšenie bezpečnosti

Špeciálne navrhnuté bezpečnostné fólie chránia váš obytný, obchodný či administratívny priestor pred poškodením vandalmi alebo neželaným vniknutím. Fólie sú mechanickou zábranou, ktorá odolá aj väčším kameňom a silným úderom tvrdým predmetom. Úplné rozbitie skla sa stáva fyzicky náročným a zdĺhavým, vniknutie páchateľa do objektu sa spomaľuje.

Fólie tiež chránia prasknuté sklo pred úplným roztrieštením, padajúce črepy pri náhodnom údere alebo živelných katastrofách nespôsobia zranenia. Fólia udrží sklo v celku aj pri tlakovej vlne z výbuchu a spomalí postup ohňa počas požiaru.

4. maximálne súkromie

Matné a reflexné fólie počas dňa prepúšťajú svetlo do interiéru a zároveň zabraňujú neželaným pohľadom do vnútra, čo oceníte najmä v súčasnej prehustenej mestskej zástavbe.

5. ochrana pre UV žiarením

Fólie vďaka špeciálnej vrstve takmer úplne blokujú UV žiarenie prenikajúce do miestnosti. Ochraňujú tak povrch materiálov v interiéry pred predčasným starnutím a blednutím.